- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Chang-dong
Current Weather Chang-dong
Current weather for the city of Chang-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
