- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Punjab
- Chak Four Hundred Eighty-five Eastern Bar
Current Weather Chak Four Hundred Eighty-five Eastern Bar
Current weather for the city of Chak Four Hundred Eighty-five Eastern Bar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 39°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 34°C |
