Current Weather Chāh-e Bahman
Current weather for the city of Chāh-e Bahman. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
48°C
feels like 55°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 4 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 47°C |
| MIN: | 25°C |
| Average: | 36°C |
