- Weather
- Spain
- Castille and León
- Castilfalé
Current Weather Castilfalé
Current weather for the city of Castilfalé. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
