- Weather
- United States of America
- North Dakota
- Casselton
Current Weather Casselton
Current weather for the city of Casselton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Dust Warning
Valid to 14. 5. (17:00)
Wind
Valid to 14. 5. (22:00)
24°C
feels like 25°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 998 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 13°C |
