- Weather
- Republic of Ireland
- Munster
- Carrick-on-Suir
Current Weather Carrick-on-Suir
Current weather for the city of Carrick-on-Suir. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 11°C |
