- Weather
- Republic of Ireland
- Munster
- Carrick-on-Suir
Current Weather Carrick-on-Suir
Current weather for the city of Carrick-on-Suir. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 11°C |
