- Weather
- United States of America
- Missouri
- Carl Junction
Current Weather Carl Junction
Current weather for the city of Carl Junction. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Tornado watch
Valid to 27. 4. (02:00)
23°C
feels like 22°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
