- Weather
- United States of America
- Alabama
- Cahaba Heights
Current Weather Cahaba Heights
Current weather for the city of Cahaba Heights. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
