- Weather
- United States of America
- Arkansas
- Brinkley
Current Weather Brinkley
Current weather for the city of Brinkley. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Tornado watch
Valid to 28. 4. (19:00)
25°C
feels like 26°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 23°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 19°C |
