- Weather
- Slovakia
- Bratislava
- Bratislava - Vajnory
Current Weather Bratislava - Vajnory
Current weather for the city of Bratislava - Vajnory. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1028 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 17°C |
