- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Bourg-en-Bresse
Current Weather Bourg-en-Bresse
Current weather for the city of Bourg-en-Bresse. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 1. 5. (00:00)
21°C
feels like 22°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
