Current Weather Bosia
Current weather for the city of Bosia. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind gusts
Valid from 28. 5. (08:00) to 28. 5. (21:00)
Thunderstorms
Valid to 27. 5. (23:00)
30°C
feels like 32°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
