- Weather
- San Marino
- Borgo Maggiore
- Borgo Maggiore
Current Weather Borgo Maggiore
Current weather for the city of Borgo Maggiore. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 1. 5. (08:00) to 1. 5. (19:00)
8°C
feels like 7°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 13°C |
