- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Bojnū-ye ‘Olyā
Current Weather Bojnū-ye ‘Olyā
Current weather for the city of Bojnū-ye ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
