- Weather
- United Kingdom
- Wales
- Blaenau-Ffestiniog
Current Weather Blaenau-Ffestiniog
Current weather for the city of Blaenau-Ffestiniog. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 8°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 11°C |
