- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Bīābān-e Kermān
Current Weather Bīābān-e Kermān
Current weather for the city of Bīābān-e Kermān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 40°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 30°C |
