- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Bīābān-e Kermān
Current Weather Bīābān-e Kermān
Current weather for the city of Bīābān-e Kermān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 31°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 82 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 30°C |
