Current Weather Baúro
Current weather for the city of Baúro. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 27. 5. (14:00) to 27. 5. (20:00)
Moderate Thunderstorms
Valid from 27. 5. (14:00) to 28. 5. (00:00)
18°C
feels like 19°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 14°C |
