- Weather
- United States of America
- Arkansas
- Batesville
Current Weather Batesville
Current weather for the city of Batesville. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 28. 4. (18:00)
23°C
feels like 24°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 18°C |
