- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Bar-e Kham
Current Weather Bar-e Kham
Current weather for the city of Bar-e Kham. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 70 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 8°C |
