- Weather
- India
- State of Uttar Pradesh
- Barahra
Current Weather Barahra
Current weather for the city of Barahra. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 34°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 32°C |
