- Weather
- Republic of Indonesia
- Bangka–Belitung Islands
- Bangka Island
Current Weather Bangka Island
Current weather for the city of Bangka Island. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | 23°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 27°C |
