- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Band-e Qōl
Current Weather Band-e Qōl
Current weather for the city of Band-e Qōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 12°C |
