- Weather
- Kingdom of Thailand
- Nakhon Ratchasima
- Ban Wang Pha Daeng
Current Weather Ban Wang Pha Daeng
Current weather for the city of Ban Wang Pha Daeng. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 98 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 29°C |
