- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Bakhtgān-e Bālā
Current Weather Bakhtgān-e Bālā
Current weather for the city of Bakhtgān-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
