- Weather
- Republic of Iraq
- Salah ad Din
- Badr ‘Abd
Current Weather Badr ‘Abd
Current weather for the city of Badr ‘Abd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
38°C
feels like 43°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 29°C |
