Current Weather Auerbach
Current weather for the city of Auerbach. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 28. 4. (02:00) to 28. 4. (07:00)
12°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
