- Weather
- United Kingdom
- England
- Ashton-under-Lyne
Current Weather Ashton-under-Lyne
Current weather for the city of Ashton-under-Lyne. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 11°C
| wind | 25 mph |
|---|---|
| wind gusts | 49 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 7°C |
