Current Weather Arnold
Current weather for the city of Arnold. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 3. 5. (22:40)
12°C
feels like 11°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 55 % |
| cloud cover | 52 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 15°C |
