- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Armand-e Soflá
Current Weather Armand-e Soflá
Current weather for the city of Armand-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 43 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 26°C |
