- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Arg-e Rāẕī
Current Weather Arg-e Rāẕī
Current weather for the city of Arg-e Rāẕī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like -1°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 12°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 1°C |
