- Weather
- Republic of Korea
- Gyeonggi-do
- Ansan-si
Current Weather Ansan-si
Current weather for the city of Ansan-si. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 7°C |
