- Weather
- North Korea
- Chagang-do
- Anp’yŏng-maŭl
Current Weather Anp’yŏng-maŭl
Current weather for the city of Anp’yŏng-maŭl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
