- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Anbāq-e Javād
Current Weather Anbāq-e Javād
Current weather for the city of Anbāq-e Javād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 13°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 68 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 28°C |
