Current Weather Amage
Current weather for the city of Amage. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 31. 5. (00:00) to 1. 6. (00:00)
28°C
feels like 31°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 15°C |
