Current Weather ‘Alīābād-e Shūrān
Current weather for the city of ‘Alīābād-e Shūrān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 35°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
