- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Algī-ye ‘Olyā
Current Weather Algī-ye ‘Olyā
Current weather for the city of Algī-ye ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
