Current Weather Alfajarín
Current weather for the city of Alfajarín. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 29. 4. (14:00) to 29. 4. (21:00)
Rain
Valid from 29. 4. (14:00) to 29. 4. (21:00)
22°C
feels like 22°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
