Current Weather Āl-e Moḩammad
Current weather for the city of Āl-e Moḩammad. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
42°C
feels like 48°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 998 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 35°C |
