Current Weather Āl-e Moḩammad
Current weather for the city of Āl-e Moḩammad. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 36°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 996 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 35°C |
