Current Weather Albeşti-Paleologu
Current weather for the city of Albeşti-Paleologu. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
