- Weather
- Russia
- Moscow Oblast
- Akishevo
Current Weather Akishevo
Current weather for the city of Akishevo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
