- Weather
- Republic of Slovenia
- Ajdovščina
- Ajdovščina
Current Weather Ajdovščina
Current weather for the city of Ajdovščina. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 19. 5. (13:00) to 19. 5. (20:00)
9°C
feels like 7°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
