- Weather
- Greece
- West Macedonia
- Aetos
Current Weather Aetos
Current weather for the city of Aetos. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid from 16. 5. (13:00) to 16. 5. (21:00)
Flood
Valid from 16. 5. (13:00) to 16. 5. (21:00)
18°C
feels like 17°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
