- Weather
- Germany
- Rhineland-Palatinate
- Adenbach
Current Weather Adenbach
Current weather for the city of Adenbach. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Frost
Valid from 12. 5. (00:00) to 12. 5. (07:00)
9°C
feels like 5°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
