- Weather
- Republic of Guatemala
- Petén
- Actelá
Current Weather Actelá
Current weather for the city of Actelá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 97 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 24°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 27°C |
