Current Weather Ābozhdān-e Mad Malīl
Current weather for the city of Ābozhdān-e Mad Malīl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 31°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 29°C |
