Current Weather A Coruña
Current weather for the city of A Coruña. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 14°C |
