Serby: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Serby, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
29. 4.
3°C
13°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
46
|
28
50
|
13
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
16°C
|
9°C
|
Tomorrow
30. 4.
-1°C
10°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
50
|
33
54
|
24
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
7°C
|
Friday
1. 5.
0°C
12°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
55
|
37
61
|
32
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
13°C
|
9°C
|
This Weekend
Saturday
2. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
37
|
21
37
|
17
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
9°C
|
Sunday
3. 5.
1°C
16°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
28
|
25
36
|
22
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1020 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
20°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
4. 5.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
52
|
41
56
|
27
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
13°C
|
Tuesday
5. 5.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
53
|
31
51
|
17
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
23°C
|
15°C
|
Wednesday
6. 5.
9°C
23°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
21
|
11
35
|
13
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
13°C
|
Thursday
7. 5.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
25
|
5
31
|
8
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
14°C
|
Friday
8. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
62
|
15
66
|
17
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
24°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
9. 5.
13°C
21°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
65
|
15
53
|
13
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
24°C
|
16°C
|
Sunday
10. 5.
13°C
16°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
53
|
23
52
|
31
72
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
11. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
70
|
23
53
|
12
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
11°C
|
Tuesday
12. 5.
9°C
18°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
44
|
6
40
|
10
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
22°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
12°/8°
2. 4.
16°/7°
3. 4.
16°/9°
4. 4.
18°/7°
5. 4.
18°/7°
6. 4.
22°/6°
7. 4.
10°/3°
8. 4.
9°/3°
9. 4.
8°/3°
10. 4.
9°/0°
11. 4.
9°/1°
12. 4.
12°/2°
13. 4.
12°/-2°
14. 4.
16°/-1°
15. 4.
19°/1°
16. 4.
18°/9°
17. 4.
15°/9°
18. 4.
13°/5°
19. 4.
16°/3°
20. 4.
10°/4°
21. 4.
12°/2°
22. 4.
11°/2°
23. 4.
14°/4°
24. 4.
15°/4°
25. 4.
18°/2°
26. 4.
18°/3°
27. 4.
13°/1°
28. 4.
16°/0°
29. 4.
13°/3°
30. 4.
10°/-1°
What it means
precipitation
12 %
